سیگار های برگ

نحوه کشیدن سیگار برگ و برش بدون دردسر

برگ را بهتر بکشیم! نحوه کشیدن و برش سیگار برگ

نحوه کشیدن سیگار برگ برای افرادی که برای اولین بار یک سیگار برگ تهیه کرده اند سوالی واضح است. روشن کردن یک برگ روشی عالی برای جشن گرفتن یک مناسبت هیجان انگیز یا استراحت پس از یک روز طولانی و سخت است. اما سیگار کشیدن یک هنر است. برش، دود کردن و مراقبت از سیگار نیاز به مهارت دارد و انجام نادرست آن ها می تواند به شما و سلامتی شما صدمه بزند. خوشبختانه، ما یک راهنمای دقیق برای کمک به شما در لذت بردن از اولین سیگار برگ خود داریم. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه برش بزنید، ذخیره کنید، و نه تنها طعم آن را بچشید، بلکه طعم غنی هر سیگاری را که انتخاب می کنید تجربه کنید.

چیزهایی که باید بدانید

 • از یک تیغه تیز مانند گیوتین استفاده کنید تا انتهای سیگار خود را با یک برش سریع بزنید.
 • قبل از کشیدن سیگار برگ، تنباکو را با چرخاندن سر سیگار به دور شعله کبریت یا فندک گرم کنید.
 • دود را به آرامی به داخل بکشید. طعم سیگار را برای چند ثانیه در دهان خود بچشید، سپس خارج کنید. سیگار برگ، یک سیگار معمولی نیست. از استنشاق دود خودداری کنید تا حالت تهوع نگیرید.

انواع سیگار برگ

با انواع سیگار برگ آشنا شوید. یاد بگیرید که شکل ها و طعم های مختلف هر یک را شناسایی کنید. عواملی مانند بو، اندازه و احساس هر سیگار را در دست خود بسنجید. آیا سر باز دوست دارید یا بسته (قسمتی که روشن می کنید)؟ دوست دارید ابتدا (قسمتی که سیگار می کشید) چقدر بزرگ باشد؟

"نحوه

کرونا Corona

این سیگار برگ با قطر 6 اینچ (15 سانتی متر) و گیج 42 حلقه ای دارای انتهای باز و ابتدای گرد است. طعم کارامل مانند آن غنی و شدید است. اما به دلیل رقیق تر بودن، می توانید آن را نسبتاً سریع دود کنید.

روبوستو Robusto

بدون شک بهترین گزینه برای مبتدیان این مدل است. روبوستو علیرغم نامش، قطر نسبتا نازکی دارد (اغلب حدود 4.75 تا 5.5 اینچ (12.1 تا 14.0 سانتی متر) و دارای طعم های آغازین عالی است که آجیلی، ملایم و خوش طعم هستند.

هرم Pyramid

هرم به دلیل ابتدای نوک تیز و بسته و طعم های پیچیده و متنوع خود برای مدت طولانی تری در دهان شما می ماند.

پرفکتو Perfecto

با یک برآمدگی در وسط، 2 انتهای بسته، و قد اغلب کوچک، پرفکتو Perfecto برای دود کردن سریع عالی است.

پاناتلا Panatela

با قطر 7 اینچ (18 سانتی متر) و گیج 38 حلقه، پاناتلا (که لنسرو نیز نامیده می شود) نازک است و با هر نوع تنباکویی که انتخاب می کنید سازگار است. طعم آن می تواند شیرین و ملایم یا پررنگ و فلفلی باشد.

کولبرا Culebra

کولبرا از 3 پاناتلا به هم بافته شده، با شکل ضخیم و طناب مانند، ترکیبی از سبک و ماده است. طعم آن غنی و خاکی است. به علاوه، شکل منحصربه‌فرد آن به شما کمک می‌کند هنگام سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی متمایز شوید و پیچیده به نظر برسید.

تورو Toro

تورو دارای گیج حلقه 50+ اینچی است. به دلیل عرض آن، دود خوش طعم و یک ساعته را امکان پذیر می کند. هنگام دیدن یک فیلم سینمایی میتوانید از Toro استفاده کنید.

چرچیل Churchill

چرچیل 7 اینچ (18 سانتی‌متر) طول، با گیج حلقه‌ای 50 اینچی، چرچیل‌ها معمولا خوش طعم هستند. آنها را برای چند هفته نگهداری کنید تا قوی ترین طعم ها مانند سدر و قهوه را تجربه کنید.

چند سیگار برگ را امتحان تا بفهمید چه چیزی را دوست دارید. چند نوع سیگار برگ بخرید که می تواند نیازهای مختلف را برآورده کند. برای دود سریع بعد از ظهر، از کرونا یا سیگارهای برگ باریک تر استفاده کنید. برای استراحت کامل عصر، یک چرچیل بد نیست. اگر نمی دانید چه چیزی را انتخاب کنید، از فروشنده دخانیات یا فروشندگان راهنمایی بخواهید.

اگر قبلاً سیگار نکشیده‌اید، با یک سیگار ملایم شروع کنید. این سیگار ها ارزان‌تر بوده و طعم‌های اولیه با شدت کمتری را ارائه می‌دهد تا سرفه نکنید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید، 2 تا 3 عدد از یک نوع یا برند خاص سیگار را امتحان کنید. تک تک چوب ها، حتی در یک جعبه، می توانند از نظر طعم و رضایت متفاوت باشند. رنگ، راهی برای سنجش شدت سیگار است. سیگار سیاه یا تیره شدیدتر است.

برای خرید انواع سیگار های برگ درجه یک، اینجا را لمس نمائید.

نگهداری و تازه ماندن سیگار برگ

سیگار را برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید نگهداری اصولی کنید. قبل از خرید سیگار، آن را به آرامی فشار دهید تا مطمئن شوید که لکه های خیلی سفت یا خیلی نرم نداشته باشد. سیگاری که ناهمواری دارد، در برخی موارد قابل استعمال نیست و دود نمی دهد. همچنین مراقب توده های سیگار باشید. دقت کنید که نه تنباکوی انتهایی و نه لفاف آن تغییر رنگ داده باشد.

اگر سیگار شما پوسته پوسته یا خشک می شود، احتمالا این سیگار برگ ارزش کشیدن ندارد.

سیگارها اگر بدون محافظ رها شوند خشک می شوند. در اسرع وقت پس از خرید، سیگارهای خود را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. شما همچنین می توانید یک مرطوب کننده و جعبه ای برای نگهداری سیگار بخرید تا مطمئن شوید که در شرایط درجه یک باقی می مانند.

برش صحیح سیگار برگ

"نحوه

مرحله 1) گیوتین یا قیچی؟!

یک دستگاه برش با کیفیت پیدا کنید. در حالت ایده آل، از یک گیوتین (برش تک تیغه) برای بریدن سیگار خود استفاده نمائید. شما می توانید از یک چاقو یا تیغه واقعا تیز نیز استفاده کنید. فقط استفاده از قیچی، دندان یا چاقوی کره برای برش را فراموش کنید. همه اینها سیگار را پاره می کنند.

مرحله 2) کلاهک

تیغه خود را روی درپوش سیگار بگذارید. برای برش سیگار، آن را روی درپوش سیگار برگ قرار دهید. کلاهک روی سر سیگار (حدود 0.1 اینچ (0.25 سانتی متر) از بالا قرار می گیرد تا از خشک شدن آن جلوگیری کند. فقط با تیغه روی سر (یا کلاهک) سیگار بکشید تا آن را در موقعیت خود قرار دهید.

مرحله 3) برش

سیگار را با یک دست و گیوتین را با دست دیگر بگیرید. سر سیگار را داخل گیوتین قرار دهید و در کلاهک آن را ببرید. سر را با یک برش سریع برش دهید. اگر خیلی آهسته یا آزمایشی برش دهید، لفاف سیگار را پاره خواهید کرد.

روشن کردن سیگار برگ

فندکی خوش ساخت را انتخاب کنید. سعی کنید از کبریت های چوبی بلند یا فندک اتمی برای روشن شدن استفاده کنید. زیرا اینها طعم سیگار را تغییر نمی دهند. از فندک های گازی یا زیپو استفاده نکنید، زیرا می توانند طعمی شبیه به سوخت به جا بگذارند. از کبریت های کاغذی و شمع های معطر نیز بپرهیزید.

شما همچنین می توانید یک فندک سیگار را از هر فروشگاهی که سیگارهای خود را تهیه می کنید خریداری کنید.

"نحوه

از شعله برای گرم کردن تنباکو در پای سیگار استفاده کنید. پای سیگار همان قسمتی است که در واقع آن را روشن خواهید کرد. شعله را زیر پا بدون دست نگه دارید و سیگار را چند بار بچرخانید تا پا به طور یکنواخت گرم شود. حتی گرما باعث می‌شود سیگار آسان‌تر روشن شود و طعم‌ها به طور مؤثرتری پخش شود.

همانطور که سیگار خود را روشن می کنید کمی نفس بکشید. شعله را همچنان نگه دارید و عجله نکنید. سپس آنقدر نفس بکشید تا سیگار به درستی روشن شود. از استنشاق هرگونه دود خودداری کنید. برای بررسی اینکه سیگار کاملا روشن است، انتهای پا را به سمت دهان خود بچرخانید و به آرامی روی آن فوت کنید. قسمت های روشن باید به رنگ نارنجی روشن شوند.

مصرف سیگار برگ

نحوه کشیدن سیگار برگ از سوالاتی است که تازه واردها درگیر آن هستند. متاسفانه نحوه کشیدن سیگار برگ به درستی آموزش داده نشده و کمیاب است. بسیاری از افراد از تجربه بزرگان برای مصرف سیگار برگ استفاده می کنند. ما بهترین روش را به شما خواهیم گفت.

مرحله 1) شروع کن اما داخل نده!

دود را به داخل دهان خود بکشید و طعم آن را بچشید. سیگار را در دهان خود نگه دارید و کمی بکشید. دود را برای چند ثانیه در دهان خود نگه دارید تا طعم آن را بچشید. سپس، همه آن را بیرون دهید. دود سیگار را استنشاق نکنید. سیگار برگ مثل سیگارهای معمولی نیست.

برخی از افراد دوست دارند کمی بزاق به انتهای سیگار خود اضافه کنند تا آن را روان نگه دارند و طعم آن را افزایش دهند.

مرحله 2) قرار نیست تمومش کنی

هر 45 ثانیه یا بیشتر استراحت کنید. برای اینکه سیگار را در فرم خوب نگه دارید، با چرخاندن آن هر 30 ثانیه تا یک دقیقه، اطمینان حاصل کنید که به طور یکنواخت روشن می شود. به یاد داشته باشید که یک سیگار خوب می تواند 2 تا 3 ساعت دوام بیاورد.

به خاطر داشته باشید که شما به هیچ وجه موظف به اتمام سیگار نیستید. هر زمان که دوست داشتید، آن را زمین بگذارید، مخصوصاً اگر ناراحت شدید! نیازی نیست دائماً سیگار خود را خاکستر کنید. نشانه یک سیگار برگ خوب این است که خاکستر برای مدت زمان زیادی در انتهای آن باقی می ماند.

مرحله 3) نوار سیگار رو جدا کن

بعد از حدود 12 بار کشیدن بند یا نوار سیگار را بردارید. نوار را روی سیگار قرار می دهند تا از پاره شدن تنباکو جلوگیری شود. وقتی سیگار شما روشن شد، دیگر به آن نیاز نخواهید داشت. پس با خیال راحت پوست آن را جدا کنید. در واقع، پس از 12 بار کشیدن یا بیشتر، به دلیل گرما، بند باید به خودی خود شروع به ریزش کند.

مرحله 4) وقتی تموم شد

وقتی سیگار را تمام کردید سیگار را خاموش کنید. برای خاموش کردن سیگار، به سادگی آن را در زیرسیگاری بگذارید. سیگار برگ باید بعد از یک یا 2 دقیقه بدون اینکه روی آن فوت کنید خاموش شود. قبل از اینکه آن را روی زمین بگذارید، به آرامی روی سیگار را کمی فوت کنید تا هر دودی که کهنه می‌شود خارج شود.

می‌توانید سیگار را بعد از خاموش شدن دوباره روشن کنید. اما معمولاً باعث ایجاد طعم تلخ می‌شود.

 

دیدگاهی در مورد “نحوه کشیدن سیگار برگ و برش بدون دردسر

 1. مهدی فریمانی گفت:

  فوق العاده بود ممنون از اینکه اینقدر دقیق می نویسید

  1. هشت سیگار گفت:

   با احترام
   از دیدگاه شما سپاسگذاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *